Video marketing – czy warto produkować treści wideo w marketingu firmy?

Video marketing – czy warto produkować treści wideo w marketingu firmy?

Z videomarketingiem nie ma co dyskutować. Ten kanał dotarcia do odbiorcy ma już status niemal kluczowy. Dlatego zdecydowanie warto wypuszczać filmy. Jednak nie popełniajmy przy tym błędów, które mogą skazać nasz wysiłek na porażkę.

Video marketing, czyli filmy o firmie, zapoznawcze, wyjaśniające ofertę, z odpowiedziami na pytania klientów, instruktażowe, lifestylowe, recenzje, opinie, pokazujące realizacje, targi, konferencje. Buduj swoją komunikację z potencjalnym klientem z wykorzystaniem kanałów, które aktualnie dobrze się sprawdzają.

10 porad, by Twój videomarketing był skuteczny:

  1. Zdecyduj, na jakim kanale działasz. Nie rób wszystkiego wszędzie, postaw na konkretne miejsca.
  2. Zaplanuj strategię. Spontaniczne akcje potraktuj interwencyjnie. Główne treści, w które inwestujesz czas i pieniądze niech wynikają z planu.
  3. Określ cel: do kogo chcesz trafić, którą część lejka marketingowego chcesz zaopiekować.
  4. Twórz treści tematyczne. Jeśli odbiorca Cię obserwuje, to nie dlatego, że co jakiś czas wrzucasz rzeczy nie na temat, ale dlatego, że interesuje go realizacja obietnicy, którą składa Twój kanał.
  5. Bądź merytoryczny, bo Twoi odbiorcy nie mają czasu na lanie wody i zbyt długie dygresje. Szanuj ich czas i uważność.
  6. Zadbaj o jakość. Nie pozwól, żeby stuknięcia, szumy, pogłosy na ścieżce audio, czy nieostrości i bałagan w tle na ścieżce video zniechęciły widza do dalszego oglądania. Nagrywaj swoje filmy w studiu choćby takim jak nasze, by zyskać powtarzalność, dobrą jakość i przede wszystkim pomoc. Doradzimy Ci, pokierujemy i zadbamy o najwyższą jakość obrazu, dźwięku i montażu.
  7. Bądź naturalny, bądź sobą – profesjonalny, ekspercki, ale nie sztuczny czy nadęty. Znajdź równowagę pomiędzy jakością i naturalnością.
  8. Zadbaj o chwytliwy tytuł i miniaturkę. Niech Twoje materiały zaciekawiają i zwracają uwagę. Dobry tytuł to nie jest zbędny szczegół, to kluczowy szczegół, by ktoś kliknął i obejrzał.
  9. Promuj, także niestandarowo, np. włączaj się w rozmowy na grupach i wrzucaj linki ze swoimi filmami.
  10. Nie oszukuj. Jeśli wiesz dobrze, jakie kroki po kolei trzeba zrealizować, żeby film był dobry, nie pomijaj żadnego, ale udoskonalaj i analizuj statystyki, mierz efekty.

A jeśli nie chcesz być z tym tematem sam, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!

Tags: No tags

Comments are closed.