Packshoty – od czego zależy cena zdjęć produktowych medialne centrum leszno

Packshoty – od czego zależy cena zdjęć produktowych?


Cenniki packshotów tak naprawdę wyglądają różnie i wiele zależy od danego studia czy fotografa, ich renomy i jakości wykonywanych usług. To jeden z głównych czynników wpływających na cenę. Drugim jest sam typ produktu, który fotograf ma fotografować. Choć może się wydawać, że wykonanie zdjęcia to nic trudnego, wygląda na to, że fotografia fotografii nierówna i cena takiej usługi częściowo determinowana jest przez sam rodzaj produktu. Są towary, których fotografowanie wymaga większej wprawy, a są też takie, z którymi poradzić sobie może nawet amator. Pewne jest natomiast to, że poszukując gwarancji dobrze wykonanych zdjęć naszych produktów, powinniśmy wynająć do tego odpowiednią i kompetentną osobę – fotografa, który specjalizuje się w fotografii produktowej.

Zdjęcia produktów – cennik packshotów u fotografa

Jak już wspomnieliśmy, różne towary mają różne ceny zdjęć produktowych. Jedne są proste do wykonania, inne – trudniejsze. Dobry fotograf potrafi bez problemu oszacować cenę swojej pracy. W tym przypadku należy wymienić:

  • rodzaj sprzętu fotografa – im lepszy, tym drożej, jako że droższe jest jego utrzymanie, wymiana części itp.;
  • rodzaj produktów – więcej zapłacimy za zdjęcie produktu prezentowanego na modelu bądź modelce, mniej za fotografię z białym tłem. Łatwiej robi się zdjęcia przedmiotom takim jak ołówek czy karton klocków dla dzieci, trudniej fotografować zastawę, biżuterię, towary ekskluzywne. Wyższy stopień trudności równa się wyższej cenie za usługę;
  • obróbka cyfrowa – wyższa jakość zdjęcia to efekt późniejszej obróbki, a ta również może niemało kosztować. Płacimy nie tylko za czas fotografa, ale również składamy się na abonament programów, których on używa;
  • ilość zdjęć – w tym przypadku więcej znaczy mniej. Profesjonaliści i studia często udzielają rabaty na większe sesje.

Packshoty – cennik

Cenniki packshotów wyglądają różnie, a na cenę wpływa wiele czynników. Gdybyśmy jednak chcieli uśrednić cenę, to za fotografię packshotową zapłacimy od 20 do 40 zł. Cena zdjęć z modelem może wzrosnąć dwukrotnie. Jeśli chodzi o kulinaria, to za jedno zdjęcie możemy zapłacić nawet 100 zł, w przypadku ubrań około 50 zł, architektury – 100 zł, zdjęć aranżacyjnych od 100 do 150 zł. Ceny mogą się różnić w zależności od danego studia oraz umiejętności i portfolio fotografa. Jeżeli jednak chcemy, by nasz sklep internetowy wyglądał profesjonalnie, zdecydowanie warto skorzystać z usługi robienia zdjęć produktowych.