Dziś kilka praktycznych i konkretnych rad, jeśli zamierzacie otworzyć sklep internetowy lub przenieść się ze sprzedażą stacjonarną do rzeczywistości online.

  1. Dobrą praktyką jest powierzenie zbudowania sklepu internetowego obcej firmie, która będzie miała konieczny dystans i różnorodne, wielobranżowe doświadczenie.
  2. Warto mieć świadomość, że sklep to nie tylko platforma, gdzie wystawia się produkty na sprzedaż. To też przemyślana ścieżka, którą projektuje się dla poruszającego się w jego przestrzeni klienta.
  3. Zastanówcie się, kim jest Wasz klient. Wyobraźcie go sobie dokładnie. Opracujcie sposób komunikacji pod niego. Niech Wasz sklep podoba się właśnie jemu i niech dla niego będzie wygodny. Dopasujcie grafikę i język opisów do potrzeb Waszego klienta.
  4. Sklep powinien być lekki, musi się szybko ładować, bo to ma zasadniczy wpływ na pozycjonowanie i komfort kupującego.
  5. Postawcie, projektując sklep na intuicyjność i przejrzystość, która koniecznie musi być przetestowana nie tylko w komputerze, ale przede wszystkim na telefonie.
  6. Pełna automatyzacja, precyzyjna komunikacja, raporty odnośnie statutu zamówienia,… – wszystkie te parametry mają znaczenie.

 

Więcej dowiecie się z odcinków i kursów od Jakuba Wyrębskiego. Polecamy. 🙂