Zaznacz stronę

Po prostu zacznijcie i bądźcie ciekawi jak to zrobić.

W naturalny sposób zaczniecie szukać podpowiedzi. Ale róbcie to dopiero, gdy już zaczniecie.

Wkręcajcie się powoli, splatając doświadczenie z wiedzą teoretyczną. Stawiajcie pytania i szukajcie odpowiedzi.

Podstawowym błędem jest perfekcjonizm blokujący działanie – gdy chcemy mieć dużo wiedzy i brak nam czasu, by ją zgromadzić. Taki proces jest narażony na ryzyko, że nie zaczniemy, bo nie osiągniemy zamierzonego efektu na poziomie przygotowawczym.

Jeśli natomiast założymy kanał, przygotujemy pierwszy film, który okaże się kiepski, to następny będzie już lepszy. Proces doskonalenia zostanie rozpoczęty i wdrożony.

Inspiracją może być motto Joanny Ceplin, której działaniami rządzi: progres a nie perfekcja. Za inspirację do takiego myślenia jesteśmy jej wdzięczni i powtarzamy dalej, by uwalniać się od niepotrzebnych blokad.

Podobnie wydaje nam się jest w przypadku studentów, których studiowanie ma charakter teoretyczny. Gdy natomiast praktykujący np. ekonomista czy przedsiębiorca rozpocznie studia, jego odkrywanie zagadnień jest już ukierunkowane, wsparte entuzjazmem i rosnącym doświadczeniem.

 

Kończąc, zachęcamy do odkrywania, entuzjazmu. Nawet jeśli ostatecznie nasza inicjatywa upadnie, to będziemy bogatsi o zgromadzone doświadczenia i usatysfakcjonowani z podjętych działań. A to czasami zaskakuje dalszymi możliwościami, które mogą pojawić się nieprzewidzianie.

🙂

 

Zajrzyjcie na kanał, który niedawno powstał. Szczególnie polecamy go lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom służby zdrowia.

 

https://www.youtube.com/channel/UC0sUHHy3YFh8nWIPw9rY0pw